در انتظار صبح
گروه صبح روشن تماس با ما
ارسال به دوستان  چاپ
  دانشجویان دانشگاه سوره با برگزاری کارگاه های هنری به استقبال نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رفتند


ارسال: سه شنبه - 11 مرداد 1390-13:54:38
به همت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه سوره و با همکاری دانشجویان کانون های فرهنگی و هنری و گروه دانشجویی صبح روشن ، غرفه دانشگاه سوره با نمایش آثار هنری قرآنی و با برگزاری کارگاه های هنری به استقبال از علاقمندان هنر در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رفت .

دانشگاه سوره به عنوان یکی از مهم ترین فعالان در عرصه هنر دینی ، به منظور خلق آثار هنری با موضوعات قرآنی ، استفاده از ابزارهای هنری برای بیان حقایق دینی و معارف قرآنی ، معرفی آثار دینی و قرآنی دانشجویان هنرمند و تلاش برای آشنایی مراجعه کنندگان به نمایشگاه با هنرهای اسلامی ایرانی ، اقدام به برپایی غرفه ای در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم نموده است . در این غرفه ضمن نمایش آثار برجسته دینی و قرآنی از دانشجویان دانشگاه سوره در قالب هنرهای نگارگری ، معرق ، خوشنویسی ، قلمزنی و فلزکاری ، کارگاه های دوره ای نیز به صورت روزانه برگزار می شود . در این کارگاه های روزانه ، دانشجویان هنرمند دانشگاه سوره در رشته های هنری نگارگری ، تصویر سازی ، قلمزنی ، نقاشی روی سفال ، تشعییر ، تذهیب ، طراحی پیکسل ، نقش برجسته و ساخت جواهرات با موضوعات قرآنی و با استفاده از نمادهای دینی به خلق آثار هنری می پردازند .
همچنین برای انتقال معارف قرآنی ، نشست های تخصصی از سوی مسئولین غرفه دانشگاه سوره در نظر گرفته شده است که زمان این نشست های متعاقبا اعلام خواهد شد .
لازم به ذکر است غرفه دانشگاه سوره که به همت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه سوره و با همکاری دانشجویان کانون های فرهنگی و هنری و گروه دانشجویی صبح روشن برپا شده است ، در بخش دانشگاهی ، هر روز پذیرای مراجعه کنندگان محترم و علاقمندان به هنر اسلامی ایرانی می باشد .
   نظرات:
ارسال نظر
نام
متن پیام
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری -1
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری - 2
بني‌اسرائيل و بني‌اسماعيل
رفتارشناسي سياسي پيامبر اعظم(ص)
به توانایی های بچه ها خوب جهت داده نمی شود
تجلی مبانی کابالیسم در رمان پائولو کوئلیو
مبانی هنرهای تجسمی در اسلام
كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است ـ طراحی و تولید: "خاکریز ایمان و اندیشه"