در انتظار صبح
گروه صبح روشن تماس با ما
ارسال به دوستان  چاپ
  چهارمين جشنواره بين‌المللی «در انتظار صبح» افتتاح شد


ارسال: چهارشنبه - 29 تير 1390-00:56:52
چهارمين جشنواره بين‌المللی «در انتظار صبح» و نمايشگاه آثار برتر آن، 22 تيرماه مصادف با ميلاد حضرت علی‌اكبر(ع) و روز جوان، با محوريت حضرت مهدی(عج) در دانشگاه سوره افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، اين مراسم عصر روز 22 تيرماه با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ايران و تلاوت آياتی از كلام وحی توسط «منصور قصری‌زاده» آغاز شد.
مجری برنامه در ابتدای مراسم با تبريك اعياد شعبانيه، از ضرورت و نياز جهانی برای داشتن منجی برای حاضران سخن گفت.
همچنين «محمد روشن» رئيس دانشگاه سوره با اشاره به روز تولد حضرت علی‌اكبر(ع) و روز جوان و نزديك شدن به اعياد شعبانيه گفت: از محبت به امام عصر(عج) بايد به معرفت به آن امام بزرگ رسيد، زيرا محبت زود زايل می‌شود و آنچه ماندگار است معرفت به ائمه معصومين (ع) است.
وی اظهار اميدواری كرد كه بتوان به مرحله‌ای از معرفت حضرت امام عصر(عج) دست يافت.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام والمسلمين زائری با بيان اينكه امام زمان (عج) آخرين كسی است كه تقدير الهی را در اجرای عمومی حق اعمال می‌كند، گفت: اساس زندگی بشر انتخاب بين حق يا باطل است و در اين مسير از خلقت آدم تا قبل از قيامت اختلاف بين حق و باطل وجود خواهد داشت و اگر كسی در مسير حق قرار گرفت و موازين را بيشتر رعايت كرد زودتر به مقصد می‌رسد.
وی افزود: خداوند به هنرمند زبان و قلم برای انتقال احساسات و اعتقادات داده است و هنرمند هرچيزی را خلق كند در دنيا باقی می‌ماند.
حجت‌الاسلام زائری ادامه داد: در قرآن نيز آمده است كه در روز قيامت هر كسی تجسم اعمالش را می‌بيند و هنرمند اگر اثری بر جای گذاشت و باعث شد فردی يك قدم بيشتر در مسير حق بردارد اثر مثبت آن برای هنرمند باقی می‌ماند.
وی در ادامه تاكيد كرد: تلقی اسلام و اهل‌بيت(ع) از حق تلقی كمی به معنای كليشه‌ای كه ما تصور می‌كنيم نيست، بلكه ديدگاه غرب كمی است و ديدگاه اسلام كيفی است و هر كسی كه حق را شناخت و به آن عمل كرد حق می‌شود و اگر هنرمندی برای خدا كار كند اثرش ماندگار می‌شود و بُعد آخرتی پيدا می‌كند كه قابل محاسبه و فنا شدن نيست.

در ادامه مراسم گروه موسيقی «راز نو» برنامه خود را اجرا كردند و در بخش پايانی مراسم، نمايشگاه آثار برتر اين جشنواره در نگارخانه سوره واقع در دانشگاه سوره توسط «سيدمحمد ساجدی» معاون فرهنگی و دانشجويی دانشگاه سوره افتتاح شد.

لازم به ذكر است فراخوان اين جشنواره در سال 89 و در سطح كشوری در رشته‌های طراحی پوستر، لوگوتايپ، معرق، نمايشنامه‌نويسی كوتاه و نقاشی و در سطح بين‌الملل در رشته‌های طراحی پوستر، لوگوتايپ، نمايشنامه‌نويسی كوتاه برگزار شده است.

اين جشنواره با حمايت سازمان تبليغات اسلامی، انتشارات سوره مهر و سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور برگزار شد و از حدود 900 اثر ارسالی به اين دبيرخانه، آثاری از هنرمندان سوئيسی، مجارستانی و بوسنيايی نيز ارسال شده است.

   نظرات:
ارسال نظر
نام
متن پیام
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری -1
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری - 2
بني‌اسرائيل و بني‌اسماعيل
رفتارشناسي سياسي پيامبر اعظم(ص)
به توانایی های بچه ها خوب جهت داده نمی شود
تجلی مبانی کابالیسم در رمان پائولو کوئلیو
مبانی هنرهای تجسمی در اسلام
كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است ـ طراحی و تولید: "خاکریز ایمان و اندیشه"