در انتظار صبح
گروه صبح روشن تماس با ما
ارسال به دوستان  چاپ
  شاعر و نویسنده دفاع مقدس درگذشت


ارسال: چهارشنبه - 10 فروردين 1390-22:22:59
حمید کرمی، شاعر پیشکسوت دفاع مقدس، شب گذشته (نهم فروردین ماه 90) بر اثر سکته قلبی و در سن 49 سالگی به دیار باقی شتافت. از وی 2 مجموعه شعر عاشورایی و دفاع مقدس با عناوین "در رکاب آفتاب" و "شگفت مثل تماشا" در دست انتشارند.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) این شاعر پیشکسوت عرصه شعر عاشورایی و دفاع مقدس، شب گذشته (نهم فروردین ماه 90) در منزلش از دنیا رفت.

پیکر حمید کرمی در زادگاه پدری اش (ویدر ساوه) تشییع و به خاک سپرده خواهد شد. اخبار تکمیلی درباره زمان مراسم ترحیم وی، متعاقبا" اعلام خواهد شد.

حميد كرمي، سال 1341 در تهران متولد شد. او شعرسرايي را از سال 1361 و به صورت جدي در حوزه دفاع‌مقدس آغاز كرد و در اولين دوره‌هاي كنگره شعر جنگ در مناطق جنوب کشور حضور داشت.

کتاب‌های "بر شانه های کوهستان" و "حکایت های شاعران" از آثار منتشر شده حمید کرمی‌اند. از وی 2 مجموعه شعر عاشورایی و دفاع مقدس با عناوین "در رکاب آفتاب" و "شگفت مثل تماشا" در دست انتشار قرار دارد.

حمید کرمی همچنین نگارش مجلدات اول و دوم رمان "تیغ و تبسم" را به پایان رسانده و طرح اولیه مجلدات سوم و چهارم را آماده کرده بود. این مجموعه 4 جلدی، مبارزات مردمی با حکومت شاه خائن، زندگی شهدای این مبارزات مانند طیب حاج رضایی و قیام 15 خرداد سال 1342 را روایت کرده است.

منبع ؛ خبرگزاری کتاب ایران

   نظرات:
ارسال نظر
نام
متن پیام
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری -1
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری - 2
بني‌اسرائيل و بني‌اسماعيل
رفتارشناسي سياسي پيامبر اعظم(ص)
به توانایی های بچه ها خوب جهت داده نمی شود
تجلی مبانی کابالیسم در رمان پائولو کوئلیو
مبانی هنرهای تجسمی در اسلام
كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است ـ طراحی و تولید: "خاکریز ایمان و اندیشه"