در انتظار صبح
گروه صبح روشن تماس با ما
ارسال به دوستان  چاپ
  در كرمانشاه؛ نخستين جشنواره خاطره‌‌نويسي دفاع مقدس برگزار مي‌شود


ارسال: جمعه - 5 شهريور 1389-15:35:22
معاون ادبیات و انتشارات اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان كرمانشاه گفت: نخستین جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس بهمن‌ماه امسال در كرمانشاه برگزار می‌شود.

معاون ادبیات و انتشارات اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استانكرمانشاه گفت: نخستین جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس بهمن‌ماه امسال در كرمانشاه برگزار می‌شود.
محسن عزتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این جشنواره با همكاری نهادها و سازمان‌های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و نظامی به منظور حفظ و نشر ارزش‌ها و مفاهیم دوران حماسه ساز دفاع مقدس و ثبت خاطرات و ناگفته‌های ایثار،حماسه و مقاومت مردم دلاور و صبور استان در جنگ تحمیلی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: این جشنواره فرصت مناسبی برای بازگو كردن خاطرات و تدوین آن به صورت مكتوب برای انتقال به نسل‌های آینده است.
عزتی تاكید كرد: با توجه به حجم گستردهخاطرات مردم استان و مغفول ماندن و مكتوب نشدن بسیاری از این ناگفته‌ها از همه مردم دعوت می‌كنیم برای پربارتر كردن این برنامه و تدوین دایره المعارف شفاهی جنگ استان كرمانشاه خاطرات خود را پیرامون وقایع جنگ‌های كردستان و دوران هشت سال دفاع مقدس به دبیرخانه جشنواره ارسال كنند.
معاون ادبیات و انتشارات اداره كل حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس استان كرمانشاه افزود: خاطرات ارسالی پس از مهلت مقرر توسط هیئت داوران بررسی و به بهترین خاطرات جوایزی ارزنده اهدا‌ می‌شود و خاطرات مستند و ارزنده با ذكر منبع و استناد در مجموعه‌هایی مدون به چاپ می‌رسند.
وی تاكید كرد: علاقمندان می‌توانند آثار شفاهی و خاطرات خود را به صورت حضوری و غیر حضوری به دبیرخانه جشنواره به نشانی كرمانشاه، خیابان موید، اداره‌ كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان كرمانشاه، ارسال كنند.
عزتی درپایان خواهان مشاركت گسترده علاقمندان به ویژه كسانی كه در دوران دفاع مقدس درگیری مستقیم با این پدیده داشته‌اند شد و گفت: این فرصت مناسبی است برای بیان خاطرات رزمندگان، ایثارگران وحتی مردم عادی كه خاطرات شنیدنی و مستندی درباره دفاع مقدس دارند و باید از این فرصت استفاده كرد .
   نظرات:
ارسال نظر
نام
متن پیام
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری -1
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری - 2
بني‌اسرائيل و بني‌اسماعيل
رفتارشناسي سياسي پيامبر اعظم(ص)
به توانایی های بچه ها خوب جهت داده نمی شود
تجلی مبانی کابالیسم در رمان پائولو کوئلیو
مبانی هنرهای تجسمی در اسلام
كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است ـ طراحی و تولید: "خاکریز ایمان و اندیشه"