در انتظار صبح
گروه صبح روشن تماس با ما
ارسال به دوستان  چاپ
  مهمترين نقش جشنواره «در انتظار صبح» درك اطاعت و بندگی خداوند است


ارسال: دو شنبه - 4 مرداد 1389-21:55:03
رئيس سازمان تبليغات اسلامی مهمترين نقش سومين جشنواره بين‌المللی «در انتظار صبح» را درك اطاعت و بندگی خداوند دانست و بر اطاعت از حجت خدا در زمين به عنوان معيار جدايی حق از باطل تأكيد كرد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، مراسم اختتاميه سومين جشنواره بين‌المللی «در انتظار صبح» امروز 2 مردادماه در سالن اجتماعات سوره حوزه هنری با حضور حجت‌الاسلام‌ والمسلمين سيد مهدی خاموشی، رئيس سازمان تبليغات اسلامی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمين سيد جواد موسوی هوايی، معاون پژوهشی سازمان تبليغات اسلامی و محمد روشن رئيس مؤسسه عالی سوره برگزار شد.
موسوی هوايی، معاون پژوهشی سازمان تبليغات اسلامی در ابتدای اين مراسم با بيان اينكه انسان‌ها برای صحيح زندگی كردن نياز به برنامه جامع و كامل دارند، گفت: اگر برنامه صحيحی وجود نداشته باشد افراد نمی‌توانند فضای مادی و معنوی زندگی خود را كنترل كنند و ممكن است در مسيرمنحرفی حركت كردند.
وی تأكيد كرد: زندگی بدون برنامه قابل تصور نيست و در مسئله تكوين و تشريع هستی نيز دارای برنامه مدون هستيم.
وی اضافه كرد: انسان‌‌ها از سه طريق اساسی می‌توانند برنامه داشته باشند؛ يكی اينكه خودشان برای زندگی خود تصميم بگيرند و فكر كنند و برنامه‌ای تدوين كنند كه اگر مجموعه مجهولات انسان را فهرست كنيم می‌توانيم بفهميم كه انسان قدرت تدوين برنامه جامعی برای حال و آينده خود ندارد.
معاون پژوهشی سازمان تبليغات اسلامی افزود: راه ديگر اين است كه انسان‌ها جمع بشوند و در مشورت با هم برنامه‌ای تدوين كنند كه ماديات و معنويات ارتباط آنها با عالم بالا را پوشش دهد، انسان‌ها می‌دانند كه نمی‌توانند برنامه جامع و كاملی برای خود تدوين كنند.
وی با اشاره به اينكه راه حلی اساسی برای اين موضوع وجود دارد و آن همان شرع الهی و دين است كه خدا برای انسان نازل كرده است، افزود: آنچه كه خداوند برای انسان فرستاده است بهترين برنامه و يادگار و پيشنهاد است؛ در بين مكاتب مختلف انحرافی كه انسان را از انسانيت خود دور می‌كنند و رسانه‌های گوناگونی كه انسان را از خدا دور می‌كند خداوند چيزی را برای ما ذخيره كرده كه آن عظمت‌های مكتب الهی است.
وی يادآور شد: آنچه كه دستور و پيشنهاد خداست قطعاً خير مادی و معنوی انسان در آن است اما برخورد و بينش ما به انسان و جهان اين مسئله را متفاوت می‌كند و اما خير بودن مسائلی كه مرتبط با خداوند است حقيقت واقعی است.
موسوی هوايی در ادامه اظهار كرد: انسان هر زمان از صراط واقعی حق منحرف شده است با مشكلاتی چون درگيری و جنگ و ... روبرو شده است، حال انسان‌ها چه به صورت فردی و چه به صورت جمعی از بقيه الله دست برداشته‌اند دچار اين مشكلات شده‌اند، بنابراين آنچه كه مكتب الهی برای انسان آورده است خير مطلق است.
معاون پژوهشی سازمان تبليغات اسلامی به حديثی از امام باقر(ع) درباره ظهور حضرت مهدی اشاره كرد و گفت: حضرت مهدی پس از ظهور بر كعبه تكيه می‌زنند و می‌فرمايند «انا بقيه الله»؛ ايشان عصاره همه انبيا و عالم خلقت است.
خاموشی نيز در ادامه اين مراسم با بيان اينكه مفهوم انتظار در عصر غيبت كبری مفهومی بالنده و حيات بخش است، گفت: اگر سوره «بينه» را بخوانيد با اين فراز مواجه می‌شويد كه «كفار و مشركين رها شده نيستند تا ببينه برای آنها بيايد» و منظور از بينه در اين آيه وجود مقدس پيامبر است.
وی اضافه كرد: پيامبر وجه جدايی حق از باطل است و رسول از ناحيه وحی صحبت می‌كند و چيزهايی می‌گويد كه استوار است و قوام دارد و در اين آيه اين مفهوم آشكار است.
وی افزود: غايت ظهور حضرت مهدی(ع) جامعه‌ای است كه بندگی و اطاعت خدا را بكند و به او توجه داشته باشد.
وی در ادامه گفت: كسانی كه در مقابل پيامبر می‌ايستند و با او برخورد حذفی می‌كنند بدترين بندگانند و كسانی كه در كنار پيامبر قرار می‌گيرند و با او برخورد تاييدی می‌كنند، بهترين بندگان خداوند هستند.
وی تصريح كرد: كسانی كه از حجت خدا اطاعت نمی‌كنند تقوای الهی ندارند و از خدا نمی‌ترسند، بنابراين ما بايد به نظر ولی فقيه عادل تن بدهيم و از حجت خدا اطاعت بكنيم.
خاموشی، تصريح كرد: بنابراين در اين جشنواره مهمترين نقش ما اين است كه بفهميم چگونه اطاعت بهتر كنيم و اين حكومت اسلامی روان‌تر و بهتر پيش برود و ما بايد در مسير اطاعت قرار بگيريم.
   نظرات:
ارسال نظر
نام
متن پیام
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری -1
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری - 2
بني‌اسرائيل و بني‌اسماعيل
رفتارشناسي سياسي پيامبر اعظم(ص)
به توانایی های بچه ها خوب جهت داده نمی شود
تجلی مبانی کابالیسم در رمان پائولو کوئلیو
مبانی هنرهای تجسمی در اسلام
كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است ـ طراحی و تولید: "خاکریز ایمان و اندیشه"