در انتظار صبح
گروه صبح روشن تماس با ما
ارسال به دوستان  چاپ
  غربت خبر شهادت "مجاهد افغان" در رسانه ها


ارسال: چهارشنبه - 13 اسفند 1393-07:12:18

ابوحامد، پیشتر هم در افغانستان با شوروی‌ها جنگیده بود و هم در ایران با بعثی‌ها و حالا هم سه روز پیش، در سوریه در نبرد با تکفیری‌ها به شهادت رسید ولی عمده جامعه رسانه‌ای و خبری ما، فقط به واسطه افغان بودنش از کنار شهادت گذشتند.

 
خبر شهادت ابوحامد فرمانده تیپ فاطمیون که در کنار ارتش سوریه نمایش بسیار خوبی در مواجهه با معارضین تکفیری و داعش داشته است، آنچنان که باید در رسانه های کشور بازتاب مناسبی نداشت؛ سیدپویان حسین پور در صفحه اجتماعی خود در اینخصوص می نویسد:
«خبر شهادت «علی‌رضا توسلی» فقط و فقط به خاطر افغانی بودنش، در رده بی‌اهمیت‌ها و بی‌اولویت‌ها قرار می‌گیرد!
ابوحامد، پیشتر هم در افغانستان با شوروی‌ها جنگیده بود و هم در ایران با بعثی‌ها و حالا هم سه روز پیش، در سوریه در نبرد با تکفیری‌ها به شهادت رسید ولی عمده جامعه رسانه‌ای و خبری ما، فقط به واسطه افغان بودنش از کنار شهادت گذشتند.
مردمان ما بی‌خبر از همه چیز، به‌واسطه تصویر غلطی که توسط رسانه‌های خبری و به‌واسطه سیاست‌ها و ارزش‌های کثیف خبری برای‌شان ساخته شده، ملت افغان را فقط مشتی قاچاق‌چی و دزد و... می‌شناسند.
 شهید توسلی فرمانده تیپ فاطمیون در کنار حاج قاسم سلیمانی
حکایت غربت مجاهدان مسلمان افغان در ایران، نه منحصر در امروز و شهید توسلی که در تمام طول این سال‌ها مکرراً رخ داده است. در جنگ 8 ساله اقلاً یک گردان به نام مجاهدان افغان در مقابل بعثی‌ها می‌جنگید که شهدای متعددی هم تقدیم انقلاب کرد. در جبهه سوریه و نبرد با اسلام آمریکایی، همین شهدای تیپ فاطمیون که جمع مجاهدان مسلمان افغان از سرتاسر جهان است، از درخشنده‌ترین ستارگان آسمان جهادند ولی رسانه‌های ما انگار نه انگار این‌ها هستند»/ مسیر آنلاین
   نظرات:
نام:   غمنامه
جمعه - 15 اسفند 1393-20:05:23

متن:   رسانه های ایران همیشه بایکوت خبری دارندالان تعداد3000نفرازشیعیان افغانستان درسوریه درحال نبردباتکفیری هااند امامتا سفانه رسانه های ایران فقط جنبه ناسیونالیستی دارندودم ازایران وایرانی می می زنند بااینکه اگرافق دیدش راکمی گسترش دهند شیعیان بسیاری تقدیم انقلاب وایران شده ند.درزمانی است که دوروزفبل ازشهادت سردارتوسلی ازمحدوده گلشهرتعدادزیادی ازهمشهریهای توسلی توسط سربازان ردمرزشدند!!!!!
ارسال نظر
نام
متن پیام
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری -1
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری - 2
بني‌اسرائيل و بني‌اسماعيل
رفتارشناسي سياسي پيامبر اعظم(ص)
به توانایی های بچه ها خوب جهت داده نمی شود
تجلی مبانی کابالیسم در رمان پائولو کوئلیو
مبانی هنرهای تجسمی در اسلام
كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است ـ طراحی و تولید: "خاکریز ایمان و اندیشه"