در انتظار صبح
گروه صبح روشن تماس با ما
ارسال به دوستان  چاپ
  تشیعی که از رسانه‌های لندن و آمریکا تبلیغ می‌شود، در مسیر شیعه واقعی نیست


ارسال: پنج شنبه - 21 شهريور 1392-11:52:05
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی روز گذشته (چهارشنبه) در دیدار كارگزاران حج امسال، حج را مایه اقتدار سیاسی، فرهنگی و معنوی جامعه اسلامی دانستند و با اشاره به شرایط كنونی جهان اسلام و منطقه و تلاش بدخواهان برای ایجاد درگیری میان مسلمانان به بهانه اختلاف های مذهبی و همچنین تهدیدها و آتش افروزی های سلطه گران گفتند: امیدواریم رویكرد جدید امریكا در قبال سوریه، جدی و بدور از فریب، و برگشت واقعی از رویكرد خودسرانه و غلط چند هفته اخیر باشد.

 

 
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه یكی از لوازم حج واقعی، رفتار برادرانه‌ی مسلمانان در عرصه این فریضه بزرگ است، افزودند: دوری از جدال در ایام حج كه در قرآن كریم بر آن تأكید شده به معنای جدال نداشتن برادران دینی و مسلمان با یكدیگر است كه هم شامل پرهیز از جدال زبانی و هم پرهیز از تنافر قلبی می شود.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: متأسفانه برخی كج فهم ها، با تفسیر غلط از جدال نداشتن در ایام حج، تلاش دارند تا فلسفه برگزاری مراسم برائت از مشركین را زیرا سؤال ببرند در حالی‌كه جدال با شرك و كفر، از اساسی ترین دستورات اسلام است.
ایشان مسلمانان را به هوشیاری در قبال نقشه بدخواهان برای ایجاد اختلافها و درگیریهای مذهبی فراخواندند و تأكید كردند: دشمنان امت اسلامی بخوبی متوجه شده اند كه درگیری مذاهب اسلامی به نفع رژیم غاصب صهیونیستی است و بر همین اساس با راه اندازی گروههای تكفیری از یك طرف و با ایجاد رسانه های به ظاهر اسلامی و حتی شیعی برای دامن زدن به اختلافات از طرف دیگر، بدنبال درگیر كردن مسلمانان با یكدیگر هستند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: بزرگان تشیع اعم از امام(ره) و دیگران همواره بر حفظ اتحاد امت اسلامی تأكید كرده اند، بنابراین آن تشیعی كه با هدف دامن زدن به اختلافات، از رسانه هایی كه در لندن و امریكا هستند، تبلیغ می شود، در مسیر شیعه واقعی نیست.
حضرت آیت الله خامنه ای یكی دیگر از نقاط قوت حج را كه زمینه ساز اقتدار بیش از پیش آن می شود، تبادل فرهنگ اسلامی ناب میان مسلمانان و اطلاع از واقعیات و پیشرفتهای جوامع اسلامی، در ایام حج دانستند و گفتند: با توجه به حجم بسیار بالا و غیرقابل تصور رسانه های معاند نظام اسلامی، یكی از وظایف زائران ایرانی، معرفی و شناساندن چهره واقعی اسلام و شیعه و حقایق و پیشرفتهای نظام اسلامی، از طریق زبان و عمل خود است.
ایشان با تأكید بر اینكه تقویت معنویت یكی دیگر از محورهای اصلی حج واقعی است، خاطرنشان كردند: ایمان قوی، توكل بر خدا و حسن ظن به وعده الهی كه لازمه عبور از گذرگاههای دشوار و نهراسیدن از هیمنه ظاهری قدرتها هستند، در حج بدست می آید.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به آتش افروزی دشمنان امت اسلامی در پاكستان، افغانستان، عراق، سوریه و بحرین به بهانه شیعه و سنی و كشته شدن صدها انسان بیگناه، گفتند: سلطه گران و ابرقدرتها بویژه امریكا برای رسیدن به منافع نامشروع خود از ویران كردن كشورها و كشتن انسانها هیچ ابایی ندارند.
حضرت آیت الله خامنه ای به تحولات سوریه و تهدیدهای چند هفته اخیر امریكاییها برای جنگ افروزی در منطقه، اشاره كردند و افزودند: آنها برای منافع ملی ادعایی خود كه در واقع منافع صهیونیستها و سرمایه داران بزرگ است، حتی حاضر به آتش افروزی و پایمال كردن منافع كشورها و ملت های دیگر هستند.
ایشان با تأكید بر اینكه امیدواریم رویكرد جدید امریكا در قبال سوریه، جدی و به دور از بازی سیاسی باشد، خاطرنشان كردند: اگر چنین باشد، به معنای بازگشت امریكا از رویكرد خودسرانه و غلط چند هفته اخیر است.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: جمهوری اسلامی ایران با دقت و هوشیاری حوادث منطقه را دنبال می كند.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ما به عنوان یك ملت بزرگ در این منطقه حساس، باید با نگاه درست و با استفاده از اقتدار اسلامی، اهداف والا و انسانی خود را كه مبتنی بر اسلام است، در معرض دید همگان قرار دهیم و بشریت را به دستاوردِ حركت براساس اسلام، دعوت كنیم.
ایشان خاطرنشان كردند: دستاوردِ حركت براساس اسلام، ساخت اقتدار درونی ملت است كه با ایمان راسخ، اتحاد آحاد مردم، عملكرد صحیح مسئولان، همدلی مردم و مسئولان و توكل بر خدا به دست می آید.
رهبر انقلاب اسلامی، عقل، معنویت، توكل، حركت و عمل را پنج عنصر اساسی برای ساخت اقتدار درونی برشمردند و افزودند: حركت نظام اسلامی در این مسیر و اقتدار روز افزون آن، قطعاً بر شرایط منطقه تأثیرگذار خواهد بود، همانگونه كه تاكنون بوده است.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر نماینده ولی فقیه و سرپرست زایران ایرانی ضمن تبریك هفته حج و دهه‌ی كرامت، تدوین سند راهبردی حج، اهتمام به تقویت هرچه بیشتر قرآن، تلاش برای ایجاد تحول روحی در زائران از طریق آموزشهای قبل از تشرف، دفاع از حقوق زائران، تقویت امر تحقیق در رابطه با موضوعات مرتبط با حج، برگزاری همایش های تخصصی، ارتقاء سطح علمی روحانیون كاروانها، برگزاری دوره های آموزش زبان عربی و تدوین تجارب و آسیب شناسی برنامه های گذشته را از مهمترین فعالیت های بعثه مقام معظم رهبری بیان كرد.
آقای جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در گزارشی با بیان مجموعه تلاشهای صورت گرفته به منظور هماهنگی میان اجزاء دستگاههای مرتبط با حج برای انسجام بیشتر و خدمات رسانی هرچه بهتر به زائران گفت: حج فرصت مناسبی برای انتقال فرهنگ ایران اسلامی به سایر ملت هاست.
وی با تأكید بر اهمیت توجه به فلسفه، اسرار و معارف حج افزود: برقراری ارتباط بین شخصیت های دینی و علمی جمهوری اسلامی با دیگر شخصیت های جهان اسلام زمینه‌ی انسجام هرچه بیشتر امت اسلامی را فراهم خواهد كرد.
آقای اوحدی رئیس سازمان حج نیز با اشاره به اینكه در سال جاری 64000 زائر ایرانی در قالب 500 كاروان از 17 ایستگاه پروازی در سراسر كشور به حج اعزام خواهند شد گفت: سازمان حج همچنین پذیرای2000 زائر ایرانی مقیم خارج از كشور نیز می باشد.
وی تمركز در استقرار زایران و خدمات رسانی به آنان و همچنین برپایی مراكز در مانی در برخی كاروان ها و دو بیمارستان به صورت شبانه روزی در مكه مكرمه و مدینه منوره را از دیگر فعالیت های سازمان حج و زیارت بیان كرد.
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

 

   نظرات:
ارسال نظر
نام
متن پیام
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری -1
خلاصه ای از کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران شهید مطهری - 2
بني‌اسرائيل و بني‌اسماعيل
رفتارشناسي سياسي پيامبر اعظم(ص)
به توانایی های بچه ها خوب جهت داده نمی شود
تجلی مبانی کابالیسم در رمان پائولو کوئلیو
مبانی هنرهای تجسمی در اسلام
كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است ـ طراحی و تولید: "خاکریز ایمان و اندیشه"