در انتظار صبح
گروه صبح روشن تماس با ما
ارسال به دوستان  چاپ
  اولین همایش اولیا و دانشجویان ورودی جدید 1390 در دانشگاه سوره برگزار شد


ارسال: چهارشنبه - 2 آذر 1390-14:41:56
بازدید: 1210
معاونت فرهنگی دانشگاه سوره در روز پنجشنبه 26 آبان 1390 اولین همایش اولیا و دانشجویان ورودی جدید را برگزار نمود.

این مراسم با همکاری واحدهای معاونت فرهنگی از جمله امور فرهنگی و فوق برنامه و امور دانشجویی ؛ روز شنبه 26 آبان 1390 در نگارخانه آیه برگزار شد.

پس از پخش سرود جمهوری اسلامی و تلاوت قرآن توسط قاری محترم جناب آقای مجاب ، نماینده محترم ولی فقیه و ریاست سازمان تبلیغات اسلامی حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر خاموشی سخنانی در ارتباط با هدف تأسیس دانشگاه سوره از جانب سازمان تبلیغات اسلامی و تفاوت این دانشگاه هنری با دیگر دانشگاه های هنر ایران بیان نمودند و وظیفه دانشجوی هنر این دانشگاه را متمایز شمردند.
گروه بین المللی تواشیح محراب در ادامه قطعاتی در ارتباط با غدیر و ائمه اطهار اجرا نمودند که با استقبال دانشجویان و خانواده های آنها مواجه شد.
جناب آقای دکتر محمد روشن ریاست محترم دانشگاه سوره فعالیت ها ، اهداف و نقش دانشجویان در دانشگاه را برای حاضران توضیح دادند. ایشان به ارتباط دانشگاه سوره با سایر دانشگاه های معتبر هنری دنیا اشاره نمودند و توضیحاتی را نیز در ارتباط با اساتید دانشگاه که از میان افراد برجسته انتخاب شده اند بیان نمودند.

ایشان همچنین در ارتباط با روسای دانشکده های هنر ، معماری ، مدیریت و ارتباطات توضیحاتی را بیان نمودند و به معرفی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه پرداختند. در ادامه به تبدیل شدن موسسه غیرانتفاعی سوره به دانشگاه غیرانتفاعی سوره اشاره نمودند و نقش دانشجویان را در پیشبرد اهداف سوره برشمردند و آنان را به انجام فعالیت غیر از محدوده آموزشی از جمله فعالیت های فرهنگی ترغیب نمودند.
پس از برقراری مقطع کارشناسی ارشد که به مدت دو سال است در برخی رشته ها از جمله صنایع دستی ، هنر اسلامی ، ارتباط تصویری ، ادبیات نمایشی ، نقاشی ، موسیقی و ارتباطات در دانشگاه برقرار شده ؛ امکان فراهم شدن ادامه تحصیل تا مقطع دکتری از اهداف آینده دانشگاه سوره می باشد.
پس از پخش کلیپ درباره غدیر جناب آقای دکتر رضاییان ریاست محترم دانشکده امور فرهنگی و ارتباطات به ایراد سخن پرداختند. ایشان اهداف دانشکده امور فرهنگی و ارتباطات را برشمردند و به معرفی اساتید برجسته این دانشکده پرداختند.
پس از اتمام بخش اول برنامه نماز جماعت به امامت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای علیئی در نمازخانه دانشگاه برگزار شد و پس از آن از حاضرین دعوت به صرف ناهار در غذاخوری دانشگاه شد.
در بخش دوم برنامه پس از تلاوت قرآن گروه موسیقی راز نو به اجرای قطعات هنری پرداختند و سپس جناب آقای دکتر ساجدی معاونت محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه به ارتباط والدین با دانشگاه تأکید نمودند و زمینه تربیت دانشجویان را نه فقط از وظایف دانشگاه بلکه با پیگیری و حمایت خانواده ها موثر دانستند.
در بخش سوم برنامه دانشجویان و اولیا به دو گروه تقسیم شدند :
دانشجویان به سالن اجتماعات دانشگاه رفتند و سرکار خانم دکتر موتابی روانشناس و استاد دانشگاه به ایراد سخنرانی با موضوع سازگاری با زندگی دانشجویی و پرسش و پاسخ با دانشجویان پرداختند.
اولیا در نگارخانه دانشگاه ماندند و سرکار خانم دکتر نوری روانشناس و استاد دانشگاه به ایراد سخنرانی با موضوع خانواده و دانشگاه و جلسه پرسش و پاسخ پرداختند.
در خلال برنامه نیز از حاضرین در سالن پذیرایی شد و بسته های فرهنگی شامل اطلاعاتی در مورد دانشگاه و یک جلد کتاب و فرم هایی حاوی ثبت اطلاعات دانشجویان به آنها داده شد.

   نظرات:
ارسال نظر
نام
متن پیام
كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است ـ طراحی و تولید: "خاکریز ایمان و اندیشه"