در انتظار صبح
گروه صبح روشن تماس با ما
  
دکتر حبیب الله صادقی
ارسال: دو شنبه - 27 دی 1389-15:49:43
بازدید: 1382
داور بخش نقاشی

صادقی ، حبیب الله

حبیب‌الله صادقی در سال ۱۳۳۶ در تهران در خانواده‌ای سنتی در محله تهران نو چشم به جهان گشود. از همان سالهای کودکی در محل کار پدر با نام روزنامه اطلاعات آشنا شد، همانجایی که سالها بعد او و یکی از برادرانش به عنوان روزنامه‌نگار در بخش تحریریه مشغول به کار شدند. نخستین بار نقاشی را در ۸ سالگی شروع کرد و از همان دوران جرقه‌های علاقهٔ وافر او برایش روشن شد. همزمان به نقاشی عطش و نیاز او به ادبیات نیز اوج گرفت.

در سال ۱۳۵۲ در امتحان ورودی هنرستان هنرهای زیبا پسران تهران پذیرفته شده و در سال ۱۳۵۵ موفق به دریافت دیپلم از همان هنرستان با نمره ممتاز گردید. در همان سال پس از قبولی در کنکور در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران پذیرفته شد. او از محضر استادانی همچون اصغر محمدی، محمود فرشچیان، مهدی حسینی، مجید مهرگان، هانیبال الخاص، مارکو گریگوریان، پرویز تناولی، حبیب الله آیت‌اللهی، جواد حمیدی و محود جوادی پور بهره جسته است. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد را در دانشگاه تربیت مدرس به پایان رساند و پس از توقفی چند ساله دوره دکتری پژوهش هنر خود را نیز در همان دانشگاه به پایان رسانید.

سوابق کاری و فعالیت‌ها

  • طراح، نقاش، گرافیست ،تصویر ساز، کاریکاتوریست
  • کاریکاتورها و طرح‌های او را از سال ۱۳۵۸ تا به امروز در نشریات مختلف داخلی و خارجی مانند روزنامه اطلاعات، مجله ادبستان، اهل قلم و دیگر نشریات می توان دید .
  • او طراح جلد بسیاری از کتابهای منشتر شده از سال ۱۳۵۷ تاکنون می باشد.
  • از سال ۱۳۸۰ به عنوان عضو رسمی انجمن خبرنگاران بین‌المللی IFJ می باشد.
  • در سال ۱۳۷۹ به عنوان عضو پیوسته
كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است ـ طراحی و تولید: "خاکریز ایمان و اندیشه"